Graafiline Disain Logo
Blogi > Loovus ja inspiratsioon
Mis on mood-board ehk tujutahvel?
07 Mar 2020 .
Mis on mood-board ehk tujutahvel?

Mis on mood-board ehk tujutahvel?


Tujutahvel on kollaaž, mis sisaldab mitmesuguseid pilte, teksti, värviproove ning muid objekte, mis edastavad brändi/isiku identiteedi. Seda võib kasutada ka veebi loomisel, sisekujunduse planeerimisel või peo korraldamisel.


Tujutahvli eesmärk on edasi anda meeleolu, elustiili, isikupärasust, brändi, sündmuseid jms.


Tujutahvlit saab teha kahel viisil: digitaalselt, kasutades arvutit ja internetist alla laetud pilte, kollaaži tegemise online tööriistu; füüsiliselt, tugevale aluspinnale või paberile liimides, kasutades näiteks ajakirjast väljalõigatud pilte, tähti, värvikombinatsioone.


Leidke tasakaal. Liiga palju pilte võib segadust tekitada ning meeli üle koormata, samas kui liiga vähe ei anna piisavalt suuniseid ega teavet.


Kellele tujutahvli esitad? Mis võiks huvi äratada või tähelepanu köita just konkreetses vaatajas? Kas tegemist on ettevõtte sihtgrupiga, Sinu enda kliendiga või jälgijaga?


Otsi sobivad pildid. Leia pilte ning materjale, mis edastaksid emotsioone ja identiteeti, näiteks: vaprust, jõudu, juhtimist, energiat, rahulikkust, mängulisust või tõsidust jne. Sorteerige, mida olete kogunud, hakake valikuid kitsendama (valides parimad välja).


Keskendu sõnumile. Ärge lisage pilte ega sõnu lihtsalt sellepärast, et teile need meeldivad. Iga kord, kui lisate midagi oma tujutahvlile, küsige endalt: “Kas see suhtleb minu kaubamärgiga/identiteediga?”, "Kas see on midagi, mis minu sihtturule/jälgijale/kliendile meeldiks?"


Värvid. Kas värvid peaksid olema soojad või jahedad? Kontrastsed? Tugeva kontuuriga? Heledad pastelsed toonid? Erksad? Looduslähedased?


Sõnad. Üksikud sõnad või inspireerivad tsitaadid (koos toetavate piltidega) võivad teie identiteedi kirjeldamisel olla väga tõhusad. Kindlasti peab sõnum minema kokku toetava pildiga (nii nagu raamatus olev pilt peab minema kokku sellel lehel oleva pildiga).


Kirjastiil ehk font. Erinevad kirjastiilid saadavad samuti sõnumi. Näiteks serif-font näeb välja väga professionaalne ning asjalik, samas kui väiketähtedega font on leebem ja informaalsem.


Tekstuur. Kui mõne asja puhul on oluline välja tuua tekstuur, siis seda saab teha nii fotodena (kus on pildistatud tekstuuri) kui lisades (füüsilise) tujutahvli juurde esemeid. Mida võiks kasutada? Näiteks: kangast, paberit, keraamiline plaati, puitu.


Lõpetamine. Nüüd, kui olete materjalid ja pildid kokku kogunud ja sorteerinud, paigutage need tujutahvlile. Suuri pilte kasutades, suurendage ehk ‘’zoomige’’ tähtsamat osa, et see esile tuua. Pange suurte piltide ümber väiksemad pildid, materjalid, värvid.


Kas teatsid, et…

...mõnes erialases töös, on esimeseks ülesandeks luua tujutahvel?


Tujutahvlit ei loo mitte ainult disainerid vaid ka ettevõte omanikud, blogijad, fotograafid, kunstnikud, pulmaplaneerijad ja paljud teised.


Keegi Sinu tuttav on huvitatud sellest infost?

Ole aga lahke ning jaga postitust temaga!

 

Lugemiseni! :)