Logo disainimine on loominguline protsess, kuid mitte ainult. Samuti on see strateegiline protsess ning see hõlmab mitmeid etappe.
Kõigepealt tuleb kliendiga suheldes võimalikult täpselt kindlaks teha, mida ta soovib. Mis on kliendi ärivaldkond, väärtused, omakorda tema klientide sihtgrupid ja konkurendid? Mis on brändi eripära? Kuidas valdkonda ja eripära logos sümboolika näol välja tuua? Tihti kasutatakse ideede kogumisel internetist võetud pilte, harva pannakse ise visand paberile. Visandada saab nii paberile kui ka digitaalselt. Praegusel ajal on populaarne kasutada visandamiseks ja inspiratsiooniks AI piltide loomise programme (AI picture generator). AI võimaldab küll lihtsasti tekstis kirjeldatu järgi luua visuaali, kuid tihti on need ebatäpsed ning kvaliteet trükiks või brändi loomiseks väga madal.
Logo disainimisel on üks enimlevinumaid variante see, et disainer loob digitaalselt (vektorgraafikas) mitu erinevat visandit ning klient saab anda nende põhjal tagasisidet. Tuleb arutada, mis meeldib ja mida soovitakse välja jätta. Vahel on nii, et üks asi meeldib ühelt kavandilt ja teine asi teiselt kavandilt ning neid soovitakse omavahel kokku panna. Üldjuhul sellised lõpptulemused mängivad hästi välja. Lisaks elementide ja tekstide paigutusele on oluline roll ka värvidel. Samuti kontrastide loomisel.
Logo disaini valmimisel tuleb kindlasti kontrollida kõik detailid üle. Soovituslik on katsetada logo sobivust erinevatel taustadel; näiteks hele taust, tume taust ja fototaust. Kui logo saab ''lukku pandud'' ehk on valmis, siis on aeg logo salvestamiseks. Logo saab salvestada mitmetes erinevates failiformaatides; näiteks transparent png (läbipaistva taustaga), png võib olla ka valge (või muud värvi) taustaga, jpg, svg, pdf või mõnes muus formaadis, kuid eelnimetatud on kõige enimlevinumad formaadid.
Logo disainimisele lisaks, võib olla ettevõttel soov saada logo ja brändi kasutusjuhendit või turundusmaterjale. Kasutusjuhend sisaldab ülevaadet brändist, logo variatsioone, värvipaletti, suurusi ja paigutust, näiteid logo kasutamisest, mustreid ja ikoone, paigutust turundusmaterjalides jne.
Logo kasutusjuhend aitab tagada, et brändi identiteet jääks järjepidevaks ja professionaalseks. See on oluline disainerite, turundajate jt töös, kes tegelevad brändi visuaalse kommunikatsiooniga.
Keegi Sinu tuttav on huvitatud sellest infost?
Ole aga lahke ning jaga postitust temaga!
Seniks, kirjutamiseni ja lugemiseni!